Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi Mezunları Derneği
Hakkında...

1996 yılından beri eğitim veren Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi’nin, bugün sayıları 3000’i bulan mezunu, Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde tıp, mühendislik, temel bilimler ve yönetim alanlarında çok başarılı konumlarda bulunuyor. 2014 yılında, 14 mezunumuzun girişimleri ile kurulan Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi Mezunları Derneği (KÜTFENDER), bu seçkin topluluk arasındaki iletişimi geliştirmek ve hali hazırda Fen Lisesinde okuyan gelecekteki mezunlarına her türlü desteği sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.
Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi’nde eğitim görme şansını elde eden lisemiz öğrencilerinin sosyal ve akademik gelişimi, mezunlarımız için büyük önem taşıyor. Büyük bir coşku ile okulumuz yemekhanesinde gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonları, sosyal konular, kariyer ve meslek seçimi odaklı sohbet toplantıları ile mezunlarımız okulumuzda geçirdikleri eski günlerine dönerken, öğrencilerimiz ise geleceğe yönelik planları konusunda mezunlarımızın tavsiye ve yönlendirmelerini alarak geleceğe daha sağlam adımlarla hazırlanıyor.
Bilim adamı yetiştirme amacı ile oluşturulan Fen Lisesi projesinin okullarından birisi olarak kurulan Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi, 22 yıldan beri, akademik alanda, bilim ve teknolojinin gelişimine yön veren birçok yayın ve projede imzası bulunan mezunlar vermeyi sürdürüyor. 

Hedefimiz

Mezun ağının etkin biçimde kullanılarak, okulumuzda okuyan öğrencilerin ürettiği sosyal ve bilimsel projeler için her türlü desteğin sağlanması, KÜTFENDER’in en önem verdiği hedefleri arasında bulunuyor. Bu seçkin mezun topluluğu, sponsorlukların yanı sıra, proje ve destek bursları ile her zaman öğrencilerimizin yanında yer almaya devam ediyor.

Mezun İletişimi

KÜTFENDER, iletişim teknolojisinin sağladığı olanakları üst seviyede kullanarak, Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi ailesinin tüm dönemlerini sıkı sıkıya birbirine bağlıyor. Mezunlarımız dünyanın dört bir tarafındaki dönem arkadaşları ile günün herhangi bir saati iletişim kurabiliyor, kişisel, sosyal veya profesyonel herhangi bir ihtiyaç veya sorusunu bu seçkin gruba yönlendirebiliyor.

Topluluk

Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi’ni seçen her öğrenci, araştırmacı, sorgulayıcı, çözüm üretici ve sorumluluk sahibi düşünce yapısını bir kültür olarak lise yıllarında ediniyor. Yaşam boyu unutulmayacak anılar, dostluklar kazanırken, Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi ailesinin de bir ferdi oluyor.